
Якщо ви часто керуєте транспортним засобом, то напевно стикалися з ситуацією, коли вас зупиняв інспектор дорожньої поліції, звинувачував у порушенні ПДР і вимагав надати водійське посвідчення. Не так давно один із судів України ухвалив важливе рішення – справа №473/1404/20, про нього буде корисно знати кожному водієві.
Ситуація полягала в тому, що поліцейський зупинив автомобіль, звинуватив водія в порушенні правил (порушення правил обгону) і вимагав пред’явити водійське посвідчення. Водій транспортного засобу попросив докази порушення, оскільки вважав, що не винен. Після того як поліцейський не зміг надати докази, водій відмовився показувати права.
У результаті на водія було оформлено адміністративний протокол за факт ненадання водійського посвідчення, (ч.1 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розмір штрафу – 425,00 гривень). Постанову про штраф водій оскаржив у суді, посилаючись на відсутність доказів порушення ПДР, а також вказуючи на те, що не зобов’язаний у цій ситуації показувати водійське посвідчення поліції.
Суд встановив, що у поліцейського дійсно не було доказів порушення правил. У підсумку судді першої та апеляційної інстанції постановили, що поліцейські не задокументували належним чином і не довели факт порушення, а значить вимагати документи у водія вони не мали права. Штраф було скасовано.
Усе це вказує на те, що поліцейським слід припинити практику безпідставних зупинок транспортних засобів з метою бездоказових звинувачень водіїв у порушеннях.