Як зробити глушник прямоток самостійно

Прямоточний глушник
Як зробити глушник прямоток самостійно

Бажання встановлення глушника прямотока замість штатного виробу зустрічається не так вже й рідко серед власників легкових автомобілів. При цьому існує практика, коли штатну деталь демонтують, а потім переробляють у прямоточний варіант.

Можна по-різному судити про такий експеримент, і тут ми не тільки постараємося описати, що для цієї процедури потрібно, як її зробити, а й поміркуємо про доцільність втілення в життя саме такої ідеї.   

Що треба мати для виготовлення прямоточного глушника своїми руками?

Як зробити глушник прямоток самостійно

Уявімо собі ситуацію, що ви вирішили своїми руками зробити прямоточний глушник. Спочатку опишемо, що вам для цього знадобиться. Йдеться не тільки про інструменти, а й про допоміжні матеріали. Важливо не припуститися помилки під час виготовлення, тут також є свої «підводні камені» та особливості.

І так, що нам необхідно мати перед початком робіт:

  • інструменти, за допомогою яких можна проводити монтажні та демонтажні роботи на вихлопній системі;
  • нові прокладки, якщо вони використовуються під час встановлення глушника, а також нові підвіси;
  • зварювальний апарат і болгарку;
  • шматок труби, що дорівнює довжині корпусу глушника, з діаметром, що дорівнює діаметру інших труб системи вихлопу;
  • базальтове волокно, кількістю, що дорівнює об’єму простору банки глушника;
  • дрібнопористу сітку, здатну добре служити за високих температур і вологості;
  • прямі шматки металу, товщиною 1,5 мм;
  • красиву насадку на вихлопну трубу.

Цього буде достатньо, щоб змайструвати простий, але досить довговічний прямоток із заводського стокового глушника.     

Послідовність дій

Як зробити глушник прямоток самостійно

Тепер перейдемо до послідовності дій. Для початку нам необхідно демонтувати старий глушник з вихлопної системи. Якщо ви плануєте з нього робити прямоток, то всі роботи будуть проводитися з ним. А якщо для цього купили новий глушник, то старий можна викинути, особливо в разі його істотного зносу.

Що необхідно зробити, щоб зі звичайного глушника зробити прямоток самостійно:

  • у корпусі вирізається болгаркою майже на всю довжину з одного боку лист;
  • внутрішній простір, що відкрився, очищається повністю від наявних там деталей;
  • у підготовленій, правильній за діаметром і довжиною трубі проробляються часто отвори, робиться перфорація. При цьому отвори краще робити різного розміру, і труба має бути цілком у перфорації;
  • така труба приварюється герметично до сполучних труб біля входу в корпус і до самого корпусу;
  • на перфоровану трубу намотується щільно і навколо по всій довжині дрібнопориста сітка і закріплюється, закріплювати слід якісно;
  • усередині банки приварюються поперек перегородки, вони повинні займати весь простір, виключаючи трубу. Таких перегородок має бути не менше трьох, але достатньо 5-6, їх вирізають болгаркою або в інший спосіб зі шматків металу;
  • весь простір, що залишився між перегородок всередині корпусу, щільно і рівномірно наповнюється базальтовим волокном;
  • зовнішня вирізана раніше частина корпусу приварюється акуратно назад;
  • на кінцеву трубку приварюють естетичну насадку, вона слугуватиме цілям прикраси вашого автомобіля, і її ви можете вибрати на свій смак;
  • новий виготовлений вами глушник ви встановлюєте назад у вихлоп;
  • тестуєте отриманий результат.
Як зробити глушник прямоток самостійно

Тут варто сказати кілька слів про процес виготовлення. Що більше отворів у трубі, то краще розсіюватиметься і гаситиметься звукова хвиля, але їх не повинно бути занадто багато, не на шкоду міцності. Сітка необхідна для того, щоб базальтове волокно не видувалося через отвори перфорації назад. Внутрішні перегородки перешкоджають скочуванню з часом наповнювача в один кінець всередині корпусу. Так якість звуку, якщо вона вас влаштовує, довше зберігатиметься.  

Чи варто самому робити прямоток зі звичайного глушника?

Як зробити глушник прямоток самостійно

Кілька слів варто сказати про те, чи варто взагалі починати реалізовувати таку затію? Річ у тім, що самостійне виготовлення прямоточного глушника може піти за непередбачуваним сценарієм. Конкретно йдеться про те, що вам з новим глушником необхідно буде вписатися в чинні у нас в країні норми за рівнем шуму від автомобіля. Якщо ви не впишетеся в обмеження, то отримаєте штраф від дорожньої поліції, не кажучи вже про те, що дратуватимете оточуючих занадто гучним авто. Ризик помилки досить великий.

На ринку представлені вже готові прямоточні глушники бюджетного і преміального сегмента. Можна вибрати відповідний для вашого автомобіля і ціни покупки варіант. Є навіть непогані за якістю версії прямотоків від різних вітчизняних виробників, які відразу адаптовані для конкретних моделей, марок і модифікацій авто. Так ви зможете поставити вже готовий виріб без експериментів зі звуком. Якщо грошима ви не обмежені, то рекомендуємо купити і поставити хороший прямоток. Якщо його правильно підібрати, то отримаєте цікаве звучання, що вписується в норми за рівнем шуму. 

Сергій
Оцініть автора
Вихлопні системи
Додати коментар