Чи можна заклеїти глушник холодним зварюванням?

Вихлопна система
Чи можна заклеїти глушник холодним зварюванням?

Є ситуації, коли потрібний оперативний ремонт глушника в автомобілі. Найпростішим способом зрозуміти, що даний компонент вихлопу вийшов з ладу є суттєве збільшення шуму від авто під час роботи двигуна. У деяких випадках звук стає нестерпно гучним, а це означає, що користуватися автомобілем не можна. Така ситуація виникає через утворення дірки чи прогару у корпусі глушника чи резонатора. Якщо вам необхідно терміново усунути цю проблему, то може допомогти холодне зварювання.

Давайте розглянемо ситуації, за яких застосування холодного зварювання виправдане, а також, як ним правильно користуватися. Не зайвим буде уточнити і характеристики цього способу усунення поломки глушника.

У яких ситуаціях холодне зварювання може допомогти глушнику?

Чи можна заклеїти глушник холодним зварюванням?

Існують два основні стани поломки глушника системи вихлопу. З одного боку, стара деталь, що сильно проржавіла, не піддається ремонту, а значить установка на неї латки у вигляді холодного зварювання не вирішить проблему. У такій ситуації краще зробити заміну глушника, а не вигадувати способи продовження терміну служби старої деталі. Однак у деяких ситуаціях холодне зварювання може допомогти, давайте на них зупинимося.

Коли застосування холодного зварювання виправдане:

  • при механічному незначному пробої корпусу глушника;
  • при появі прогару як тимчасовий захід;
  • у будь-яких ситуаціях оперативного усунення проблеми.

Слід враховувати, що зробити латку у такий спосіб можна лише при невеликому пошкодженні або маленькому місці прогару. Значна діра або прогоріла область не можуть бути ліквідовані холодним зварюванням.

Як користуватися холодним зварюванням у вихлопі?

Чи можна заклеїти глушник холодним зварюванням?

Існують різні виробники та характеристики у пастоподібного або рідкого холодного зварювання, а значить його застосування може дещо відрізнятися за методикою. Однак можна позначити головні особливості його застосування. Для цього спочатку слід описати базові характеристики, а потім перейти до способу використання.

Які особливості має холодне зварювання:

  • стійкість до хімічних та незначних механічних навантажень;
  • термостійкість у межах до 150 °С, хоча ця межа залежить від виду зварювання та виробника, існують і високотемпературні варіанти;
  • міцністю до 120 кг/см2;
  • стійкість до дії солі та вологи.

Як правильно ним користуватися, розглянемо докладніше це питання:

  • для початку потрібно якісно зачистити місце, куди буде нанесено холодне зварювання;
  • зачищене місце знежирюється, наприклад, розчинником;
  • протирається насухо місце нанесення;
  • за допомогою шприца або іншим способом наноситься кілька пастоподібного зварювання на місце пошкодження;
  • час застигання близько години, але може змінюватись;
  • місце полірується і забираються зайві елементи застиглої маси;
  • експлуатація вихлопної системи допускається через 10 годин, цей термін також залежить від виробника.

Час очікування застигання безпосередньо залежатиме ще й від температури навколишнього середовища. Оптимальним значенням буде температура 20-25 °С. Якщо ви робите процедуру на морозі, то це різко збільшить час застигання. У такій ситуації краще демонтувати пошкоджену частину вихлопної системи і всю роботу виконати в опалювальному приміщенні.

Холодним зварюванням користуватися досить просто, саму процедуру може виконати і недосвідчений механік, особливо в ситуаціях, коли демонтаж глушника не потрібний.

Сергій
Оцініть автора
Вихлопні системи
Додати коментар