Полум’я з глушника, як воно з’являється?

Вихлопна система
Полум'я з глушника, як воно з'являється?

В автомобілях є таке явище, як виникнення вогню з вихлопної труби глушника. Це реальне полум’я, що виходить під тиском у вигляді струменя на невеликий у кілька секунд проміжок часу або різко з гучним хлопком. Перераховані варіанти появи вогню з глушника дуже відрізняються за своїм походженням. Тут варто розглянути їх детальніше, а також вказати, до яких наслідків призводить і перший, і другий варіанти.

Чому вогонь з’являється з глушника?

Можна сказати, що полум’я з глушника як ефект може бути створено спеціально власником транспортного засобу, а може бути результатом поломки в роботі двигуна. Якщо створюється спеціальний ефект, який носить декоративний характер, то це одне, але в разі такого позаштатного явища ми отримуємо негативні наслідки.

Давайте розглянемо спочатку коротко, як зробити полум’я з вихлопної труби як специфічну декорацію, іншими словами для створення цікавого візуального ефекту. Для цього будуть потрібні доопрацювання в автомобілі, а також купівля спеціальної системи. Що при цьому потрібно зробити:

  • встановити повністю спортивний прямоточний вихлоп;
  • у систему запалювання вбудовується спеціальна система, що відключає подачу електрики на свічки запалювання у двох циліндрів упродовж кількох секунд на працюючому моторі;
  • свічка запалювання вбудовується за кілька сантиметрів від краю усередині кінцевої труби глушника;
  • на панель управління автомобілем у салоні встановлюється кнопка активації системи.
Полум'я з глушника, як воно з'являється?

Що в цій ситуації відбувається? Вимкнення свічок запалювання на двох циліндрах дає змогу паливній суміші потрапити у вихлопну систему безпосередньо. Вбудована свічка у вихлопній трубі активується і запалює цю паливну суміш, коли вона доходить до прямоточного глушника, що призводить до появи полум’я. Такий ефект має декоративний характер. При цьому можуть бути й інші варіанти його організації.

Яка природа появи різкого виходу вогню з глушника з гучним хлопком:

  • у працюючому двигуні виникає збій у системі запалювання на одному або двох циліндрах, частіше на одному;
  • паливна суміш у камері згоряння не запалюється, а потім видаляється через випускний клапан у вихлоп;
  • на якомусь етапі відбувається її займання, якщо цей ефект відбувається в глушнику, то можна бачити вихід полум’я разом із гучним хлопком.

Такий ефект можливий на старих автомобілях, де не встановлено каталізатор. Ще ймовірніша поява вогню з вихлопної труби в ситуації, коли штатний глушник давно не міняли. 

Наслідки вогню з вихлопної системи

Описані ситуації призводять до деяких наслідків. Якщо у випадку з полум’ям для декоративного ефекту все зрозуміло, ви отримуєте якийсь розважального плану результат і особливої шкоди двигуну і вихлопу не завдаєте. Єдиний недолік такого роду розваг – висока ціна купівлі та встановлення не тільки цієї системи переривання запалювання і займання, а й необхідності купівлі прямоточної вихлопної системи.

Полум'я з глушника, як воно з'являється?

Такою декорацією слід користуватися з обережністю. Її не можна експлуатувати під час руху дорогами загального користування, а також враховувати ймовірність займання навколишньої трави або інших предметів, якщо ви вмикаєте ефект не в русі.  

Наслідки поломки системи запалювання і потрапляння паливної суміші безпосередньо у вихлоп може заподіяти тільки шкоду автомобілю. Цим недоліком страждають у переважній більшості випадків старі автомобілі. При цьому ваше авто видає різкий і гучний звук під час детонації суміші палива у вихлопній системі, що заподіює дискомфорт оточуючим.

У цій ситуації, яким вузлам системи вихлопу завдається шкода:

  • якщо стоїть каталізатор, то для нього це один із найгірших сценаріїв, який можна порівняти тільки з систематичним потраплянням у вихлоп моторного масла. Ця деталь може вийти з ладу, що вкрай небажано з урахуванням вартості її заміни;
  • датчики кисню можуть пошкодитися від вибуху;
  • гофра глушника отримає додаткове різке навантаження, що може погано на ній позначитися, особливо якщо її давно не замінювали;
  • під навантаженням опиниться резонатор;
  • внутрішня частина заводського глушника може зруйнуватися під дією детонації, якщо вона сталася в цій деталі;
  • вибух паливної суміші може призвести до розгерметизації вихлопного тракту і появи тріщини або розриву, а це автоматично означатиме її ремонт.

Якщо ви почули гучний хлопок у вихлопі, то перевірте систему запалювання, а особливо справну роботу свічок запалювання. Не рекомендується експлуатація автомобіля, якщо ви виявили неполадки. Краще поїхати на станцію СТО, якщо ви самостійно не можете вирішити проблему.

Сергій
Оцініть автора
Вихлопні системи
Додати коментар